// Google Referencje, Opinie - Subiektywni - Subiektywni
Menu

Referencje, Opinie

Jaga – administrator regionalny programu „Przedsiębiorstwo Fair Play”

To było ekscytujące szkolenie! Takie stwierdzenie na ogół funkcjonuje jako oksymoron, a jednak w tym wypadku jest inaczej. Naprawdę gonisz co rano z niecierpliwością na szkolenie. Mnóstwo ciekawych zadań, nowe spojrzenie na już poznane prawdy, nowe drogi zamiast utartych ścieżek. I wszystko pod opieką ciepłego, budzącego zaufanie trenera. „Praktyk” jest szkoleniem dla każdego bo nie rozwija konkretnych, sprecyzowanych kompetencji przydatnych jedynie w pracy lecz ma zastosowanie w całym życiu. Pomoże w komunikacji w pracy, w związku czy w rodzinie i przede wszystkim w zrozumieniu swoich reakcji. Polecam wszystkim jeszcze niezdecydowanym”

Jaga Rożynek | audytor, administrator regionalny programu „Przedsiębiorstwo Fair Play” w Małopolsce


Aleksandra Ślifirska Dyr. Zarządzający Kobold PR Sp. z o.o.

„Mistrzostwo komunikacji, fajerwerki energii, odnajdywanie własnej tożsamości, znajdowanie odpowiedzi na bardzo ważne, życiowe pytania… Mam wymieniać dalej? Krzysztof i Beata, certyfikowani trenerzy NLP to ludzie niezwykli. Jeśli chcesz nauczyć się skutecznej komunikacji: z dzieckiem, mężem, partnerem, pracownikiem, pracodawcą, Klientem – to szkolenie jest najodpowiedniejszą drogą, by to osiągnąć. Wyobrażasz sobie, że dzięki umiejętnościom komunikacyjnym możesz łatwiej osiągać swoje cele? Ba, możesz je mieć od ręki, wystarczy wiedzieć jak to powiedzieć, wystarczy znaleźć klucz do mapy interlokutora. Jestem zachwycona jak dynamicznie można prowadzić szkolenie. Jestem zachwycona podejściem trenera do kursanta. Po 5 letnich studiach filologicznych i 6 latach pracy z Klientami zaczęłam wreszcie dostrzegać rzeczy, które teraz pomagają mi zarabiać i efektywniej komunikować się z biznesowymi partnerami. Polecam wszystkim zamiast weekendowego wypadu do SPA, kina czy wystawę. Uczysz się i odpoczywasz, dosłownie piękniejesz od własnych myśli.”

Aleksandra Slifirska | Dyr. Zarządzający Kobold PR Sp. z o.o.
E-mail: a.slifirska@koboldpr.pl


Michał Celmerowski – psycholog

Czym dla mnie było szkolenie NLP z Krzysztofem Sobotą w roli trenera?Jako psycholog bylem nieufny wobec NLP, ale Krzysztof zainspirował mnie i zaufałem obietnicy NLP. Jest 4000 powodów, dla których to szkolenie było dla mnie rewolucyjnym przeżyciem, z których wymienię trzy: Krzysztof, praca z umysłem oraz aspekt procesualny szkolenia. Krzysztof jest pełnym i ciepłym człowiekiem. Jest życzliwy wszystkim. NLP w jego ujęciu jest wysoce etyczne. Mówi tak zajmująco, ze kiedy dochodzi 17.30 i czas kończyć dzień treningowy, czuje się niedosyt, a dla grupy trudno się rozejść. Jego monolog jest pełen świetnie opowiedzianych historii, które trafiają w sedno. Jest erudyta w NLP. Skupia te cechy, które czynią kogoś wyjątkowym nauczycielem: znajomość faktów i aktorzynie — z jednej strony, oraz troska o każdego uczestnika — z drugiej. Plus ma znakomite poczucie humoru. Plus jest pasjonatem. Dalej… Praca z umysłem to najfantastyczniejszy komponent szkolenia. Nie zdawałem sobie sprawy, ze można pracować z własnym umysłem dla moich celów na zasadzie programowania go — instalowania aplikacji o rożnej użyteczności. Spektrum tych aplikacji i ich zastosowań na łamach 6 dni jest bardzo szerokie. Wreszcie, Praktyk NLP to podroż, która zmierza do pewnego kresu. Uczestnicząc w szkoleniu wybierasz się w pewna drogę. Albo inaczej: umiejętności nadbudowują się dzień po dniu, aby wreszcie znaleźć swoje uwieńczenie w kulminacyjnym, ostatnim ćwiczeniu, które może w rzeczy samej być rewolucyjnym przeżyciem.

Michał Celmerowski
E-mail: celmerowski@gmail.com


Marek – manager w dużym międzynarodowym koncernie

Szkolenie dało mi zupełnie inne spojrzenie na wiele rzeczy, zagadnień i tematów. Pokazało mi wiele możliwości, a z drugiej strony uświadomiło jak wiele pracy, ćwiczeń i treningu przede mną. Szkolenie wskazało jak dużo zależy ode mnie samego, jak dużo rzeczy mogę zmienić w swoim życiu, jak dążyć do osiągnięcia założonych celów, jak radzić sobie w różnych trudnych sytuacjach. Udział w tym szkoleniu zainspirował mnie do dalszej pracy nad samym sobą. Myślę, że naprawdę warto.

Marek Szajbe
E-mail: marek_szajbe@interia.pl


Asia – walczyła z depresją – tak do nas trafiła – szukając rozwiązań

Właściwie to ciągle jeszcze jestem pod wrażeniem Twojego szkolenia. Był to dla mnie swego rodzaju cud i ciągle w nim trwam. Jak Ci wspominałam od kilku miesięcy leczę się na depresję i zaburzenia lękowe. Przeszłam wszystkie etapy i stany tej choroby, był to dla mnie trudny czas, ale teraz widzę, że miał swój sens. To, że pojawiłam się na tym szkoleniu, też nie było przypadkiem, zwłaszcza, że znalazł je mój mąż i to on z Tobą korespondował, teraz piszę już ze swojego maila. W myśl zasady „jak uczeń jest gotowy to i nauczyciel się znajdzie” na mojej drodze pojawiłeś się Ty, zupełnie spontanicznie i „na wariata”, kiedy o 9.00 w sobotę wyskoczyłam z łóżka, wsiadłam do samochodu i przyjechałam, co wcześniej było nie do pomyślenia, bo bałam się nowych sytuacji, ale wtedy poczułam, że muszę wreszcie wyjść ze swojej strefy komfortu i była to najlepsza rzecz jaką zrobiłam w ciągu ostatnich miesięcy, wyrzucając jednocześnie ze swojego słownika słowo „spróbuję”.Szkolenie dało mi przede wszystkim nadzieję i wiarę we własne siły, które były bardzo już nadwątlone, stało się swego rodzaju „kotwicą”, bo na wspomnienie o nim, dostaję skrzydeł, kiedy myślałam, że nie będę już w stanie wzbić się ponad własne ograniczenia. Przełomem była też moja linia czasu, kiedy uświadomiłam sobie, jak wąski miałam punkt widzenia i jak mnie to ograniczało, uwielbiam teraz moją nową linię czasu, którą mi pokazałeś,bo teraz wszystko jest możliwe. Najważniejsze jednak dla mnie jest to, że świadomie zaplanowałam swoją przyszłość i teraz pozostaję w radosnym oczekiwaniu, bo mam cel, do którego będę dążyć i to jest najpiękniejsze w tym wszystkim. Mam nadzieję, że jeszcze się spotkamy przy okazji kolejnych szkoleń. Nie wiem na ile NLP jest skuteczne w leczeniu depresji, ale ze swojego doświadczenia chciałabym przekazać osobom, które się z nią zmagają, że warto szukać różnych metod i nie ograniczać się do standardowych środków. Dla mnie szkolenie NLP było przełomem w zaplanowaniu nowego życia po chorobie. Jeszcze raz Ci dziękuję za wszystko, nigdy nie zapomnę tego co dla mnie zrobiłeś, życzę Ci samych sukcesów. Jeżeli ktoś chciałby porozmawiać nim zapisze się szkolenie, to oczywiście możesz udostępnić mojego maila: E-mail: ryjek73@tlen.pl


Beata | Przedsiębiorca

Poszerzenie wiedzy dotyczącej komunikacji międzyludzkiej, otwarło na nowe spojrzenie na innych aby lepiej ich rozumieć. To narzędzie z którego można korzystać zarówno w pracy jak i w życiu prywatnym. Polecam tym którzy chcą wiedzieć jak można szybciej dotrzeć z przekazem do innej osoby. Warto, to procentuje każdego dnia!!


Kasia W | Wysokiej rangi Urzędnik Administracji Samorządowej

Na wstępie napiszę , ze to były najwspanialsze wakacje w moim życiu połączone z maratonem umysłowym na najwyższym poziomie. Przede wszystkim inni…Skupianie uwagi na ich gestach, oczach, słowach itd. Jeśli chodzi o stosowanie poszczególnych technik to przede wszystkim relaksacja, odrzucanie negatywnych myśli i zastępowanie ich wszystkim co dobre, słuchanie głosu wewnętrznego który stał się tak wyraźny jak nigdy mimo iż kiedyś także był jednak go bagatelizowałam. Jeśli chodzi o samą mnie jako osobę to potrafię definiować sytuacje które mnie spotykają, definiować to czego naprawdę w życiu pragnę i chcę a czego nie a tego także nie potrafiłam wcześniej i jest to baaardzo pomocne. Stałam się bardziej stanowcza, bezpośrednia, dostrzegam w innych ludziach wartości których nie zauważałam. Pewne słowa od dnia zakończenia kursu nie mają miejsca w moim słowniku, dostrzegam same pozytywy w innych i rozmawiam z nimi w taki sposób aby oni czuli się dobrze a wszystko poparte jest tym, że to się dzieje szczerze. Nadal zgłębiam tajniki i wiedzę w tym temacie bo jeśli ktoś tego raz zasmakuje to już nie ma drogi powrotnej. Staje się innym człowiekiem. Dziękuję Ci Krzysiu i jestem pewna, że jeszcze będziemy mieli okazję do tego aby się spotkać czy porozmawiać no i że kontakt będzie utrzymany :)


Basia – pracuje w firmie informatycznej

Szczerze polecam uczestnictwo w szkoleniu Praktyk NLP wszystkim tym, którzy czują potrzebę zmian w życiu zawodowym i prywatnym. Szkolenie uświadamia, jaką moc mają słowa i pozytywne myślenie. Pozwala zajrzeć w głąb siebie i znaleźć pokłady niewykorzystywanej energii a potem użyć jej w celu ulepszenia własnego życia. Te kilka dni intensywnego uświadamiania sobie jak działa nasz umysł i co możemy zrobić, aby był naszym najlepszym sprzymierzeńcem, dały mi narzędzia do zamiany sytuacji, które do tej pory uważałam za niekomfortowe, na lepsze i posiadające niedostrzegalną do tej pory wartość. W codziennym życiu zawsze próbowałam być optymistką. Teraz wiem, że gdy ze swojego przekonania usunę słowo „próbowałam”, to będę optymistką w 100% :) Wiem też, że są rzeczy które się nie opłacają, ale które warto zrobić i że w życiu trzeba się zaangażować a nie poświęcać. Dla siebie samego :) Bo przecież to my sami kreujemy własną rzeczywistość i od nas zależy czy dzisiaj będzie dobry dzień :)

Basia Zakrzewska
E-mail: b.zakrzewska@intracom.pl


Grzegorz Wróbel – manager , właściciel firmy

Jako menedżer od lat zajmuję się „efektywnym komunikowaniem”. Przyznaję, jeszcze jakiś czas temu traktowałem NLP jako „wudu dla ubogich”. Uważałem , że można inaczej osiągać swoje cele. Faktycznie można ,ale po co się tak męczyć? Po sześciu dniach „oddychania NLP do wewnątrz i na zewnątrz” nie wyobrażam sobie aby menedżer, trener, ale także normalny człowiek mógł nie chcieć „zmieniać świata poprzez zmienianie siebie” (jak to usłyszałem na szkoleniu). Dziękuję. Acha, na drugi dzień po szkoleniu udało mi się się skutecznie „odstresować” córkę przed ostatnim maturalnym egzaminem…

Grzegorz Wróbel
E-mail: gwptok@gmail.com


Ania Wojciech – samodzielny referent ds. ekonomicznych w Zespole Oświaty i Wychowania w Miedźnej (05.2011)

Na początku chciałabym Ci bardzo podziękować za to że miałam możliwość wzięcia udziału w tak niesamowitym szkoleniu. Było to dla mnie coś niezwykłego i chyba przede wszystkim coś czego bardzo potrzebowałam, ale nie wiedziałam że w ogóle istnieje. To szkolenie jest początkiem ogromnej przemiany w moim życiu. Dotychczas byłam osobą bardzo zamkniętą w sobie, nawiązywanie nowych kontaktów nie było dla mnie rzeczą łatwą. Ale przede wszystkim bardzo często moje życie mnie po prostu przytłaczało, nie potrafiłam się nim cieszyć. I nagle dostałam od losu wielką szansę – możliwość wzięcia udziału w niezwykłym szkoleniu. A w zasadzie nie nazwałabym tego po prostu szkoleniem, raczej przygodą życia. To było dla mnie magicznych 6 dni, w czasie których powoli zaczęłam się otwierać, dostrzegłam że świat jest piękny i kolorowy, a nie czarno-biały lub szary jakim widziałam go dotychczas. W ciągu tych kilku dni nawiązałam tak bliski kontakt z początkowo obcymi dla mnie ludźmi, że potrafiłam się przed nimi otworzyć, rozmawiać o osobistych dla mnie sprawach a nawet problemach, i co najważniejsze nie bałam się tego. Przez tych kilka dni nie myślałam kompletnie o pracy zawodowej, chociaż należę do osób o których można by powiedzieć że są pracoholikami. Na szkoleniu panowała tak świetna atmosfera, że każdy z nas mógł się wyluzować. Mnie udało się chociaż na jakiś czas zapomnieć co to w ogóle jest stres. Zawsze gdy w moim życiu kończy się coś fajnego jest mi po prostu żal. Ale wtedy we wtorek gdy szkolenie dobiegło końca wiedziałam, że to przecież nie koniec. To początek czegoś pięknego w moim życiu. Wiele osób z mojego najbliższego otoczenia tuż po szkoleniu zauważyło, że się zmieniłam. Stałam się bardziej otwarta na innych, zaczęłam słuchać co inni do mnie mówią i ku mojemu zdziwieniu zauważyłam że słyszę o wiele więcej niż dotychczas. Do tej pory byłam osobą, która przejmowała się chyba dosłownie wszystkim. Teraz nabrałam dystansu do siebie, do swojej pracy i do wielu innych spraw. Odzyskałam poczucie własnej wartości. Myślę że to szkolenie pozwoliło wydobyć z każdego z nas to co w nim najpiękniejsze, tylko sami nie potrafiliśmy tego zrobić. Pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz dziękuję za wszystko.

Anna Wojciech
E-mail: ania.wojciech@poczta.fm


Robert Samczyk – Dyrektor Handlowy Protech Motors

Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek jakie to uczucie posiadać pilota sterującego Twoimi zasobami, emocjami, umiejętnościami??Czy potrafisz wyobrazić sobie taką sytuację, że możesz czuć się tak jak tylko chcesz „wciskając” odpowiedni przycisk ??Jeśli odpowiedziałeś TAK na powyższe pytania to szkolenia u Krzysztofa są właśnie dla Ciebie. Podczas prowadzonych przez siebie kursów Krzysztof daje Cie przysłowiowego pilota oraz wiele innych narzędzi potrafiących zmienić Twoje dotychczasowe źycie na dokładnie takie jakiego pragniesz bez żadnego wysiłku… Ponadto poznasz mnóstwo technik radzenia sobie w trudnych sytuacjach, technik „udanej komunikacji” oraz metod, które pomogą Ci dążyć do samorealizacji… Co więcej podczas szkoleń prowadzonych przez Krzysztofa dowiesz się jak funkcjonuje nasz umysł oraz dlaczego reagujemy w określony sposób na pewne sytuacje. Praktyk NLP, na którym miałem przyjemność szkolić się jest swoistą skarbnicą zarówno wiedzy o NLP jak i praktycznych technik z tej dziedziny. Teraz kilka słów o osobie trenera tj. Krzysztofa człowiek z pasją podchodzący do tego co robi, w pełni zaangażowany w szkolenia oraz w „życie grupy”. Dało się również zauważyć, że zależy mu na tym, aby wszyscy uczestnicy szkolenia zaabsorbowali jak największą dawkę praktycznej wiedzy. To nie był mój pierwszy kontakt z NLP ale tak troszczącego się o dobre samopoczucie i ochronę intymności każdego uczestnika szkolenia jeszcze nie spotkałem. Wspominając moje ostatnie szkolenie u Krzysztofa z czystym sumienie i uśmiechem na twarzy mogę Wam je serdecznie polecić. Gdybym mógł jakoś pomóc lub rozjaśnić pewne kwestie a propo trenera, szkolenia lub jakiekolwiek innej służę radą.

Robert Samczyk | Dyrektor Handlowy Protech Motors
E-mail: robert@protech-motors.pl
Tel: 535-352-359


Waldemar Błoński – Wiceprezes P.G.M. Sp z o.o. Bełchatów

Na szkolenie jechałem z ciekawością. Miałem też takie przekonanie, że znając siebie, trudno będzie mi odnaleźć się na takim szkoleniu. Jestem osobą kontaktową. Mam swoje przekonania i sposoby radzenia sobie w rożnych sytuacjach. Jestem bardziej pragmatykiem niż wizjonerem. Stąd moje obawy. Szkolenie zorganizowano bardzo solidnie. Prowadzący – Krzysztof, jest osobą która włożyła wiele pracy na szkoleniu. Nie było czasu na nudę, a angażowanie uczestników do ćwiczeń, powodowało że my też musieliśmy ciężko pracować. Widziałem jak wielu osobom pomogło to szkolenie. Stwierdzili, że odczuwają, widzą zmiany jakie powodowały w nich poszczególne ćwiczenia. Ja byłem w zdecydowanej mniejszości, która słabiej (ale jednak) odczuwała zmiany. Jednym przychodzi to łatwiej, mnie trudniej. Szkolenie pokazało na co w przyszłości ma zwracać uwagę, aby łatwiej rozwiązywać problemy. Na pewno z tego skorzystam. Tak, jak mówiłem, brakowało mi spotkania integracyjnego. Jak pojadę na kolejne, to mam nadzieję, że ten drobny błąd poprawisz :) Pracuję w Przedsiębiorstwie Gospodarki Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Bełchatowie. Jestem wiceprezesem, pracuje jako dyrektor ds. eksploatacji.

Waldemar Błoński
E-mail: waldemar.blonski@interia.pl


Marzena Mandla – zespół Oświaty i Wychowania Gminy Miedźna

Troszkę trwało zanim zebrałam się do napisania opinii na temat szkolenia, być może potrzebowałam nabrać trochę dystansu. Spotkałam się już wcześniej ze szkoleniem NLP jednak, można by powiedzieć, że było to tylko „skubnięcie” i wtedy traktowałam to raczej jako „coś fajnego, coś nowego”. Słyszałam też opinie ludzi, którzy byli zachwyceni i wręcz zauroczeni NLP. Dlatego też bardzo pozytywnie i otwarcie podeszłam do szkolenia licząc, że w magiczny sposób nagle moje życie ulegnie zmianie i w tajemniczy sposób mój mózg zostanie zaprogramowany tylko w najlepszym znaczeniu tego słowa. Po pierwszym dniu mój zapał trochę ostygł, a pojawiła się niesamowita ciekawość i „etap uświadamiania sobie jak wielkie możliwości w nas drzemią”, ponieważ to czego się dowiadywaliśmy nie było czymś magicznym lecz naturalnym, co jest w nas, a z czego sobie często nie zdajemy sprawy. Krzysztof jest świetnym trenerem (najlepszym jakiego spotkałam) i otwartym człowiekiem, który sprawił, że te 6 dni było pobytem w innej czasoprzestrzeni, podczas których, pierwszy raz w życiu, byłam skupiona na sobie i poznawaniu siebie. Każdy człowiek podchodzi do NLP w inny sposób, dla każdego zachwyt nad szkoleniem oznacza co innego, ponieważ, to czego się tam dowiadujemy możemy wykorzystać w każdej sferze swojego życia, a to zależy tylko od nas. Minął już ponad tydzień i wykorzystuję swoją wiedzę w codziennym życiu, a najwspanialsze są chwile kiedy widzimy jakie daje rezultaty:D. Na pewno, moja przygoda z NLP nie skończy się na jednym szkoleniu. Jeszcze raz dziękuję za te niesamowite kilka dni.:)

Marzena Mandla
E-mail: marzenamandla@gmail.com


Grażyna Berg – sekretarka w szkole

Bardzo sie cieszę,że mogłam wziąć udział w tym szkoleniu, brakowało mi śmiałości i odwagi w podejmowaniu decyzji, po tym wspaniałym szkoleniu jestem innym człowiekiem, pełnym wiary, energii, odważniej patrze w przyszłość, umiem zmierzyć się ze swoimi słabościami i wiem,że poradzę sobie w trudnych sytuacjach. Pracuje w administracji w szkole na stanowisku sekretarki. Jeszcze raz dziękuję za tak korzystne szkolenie


Łukasz Gajewski

Jest wielu trenerów NLP i wiele szkół. Jednak jednym z najlepszych trenerów jakich miałem okazję poznać jest właśnie Krzysztof. Czytając te referencje możesz tylko się domyślać jak dobre wrażenie robi Krzysztof, jak świetnie prowadzi przez cały kurs każdego uczestnika i jest wyjątkowo pomocny w rozwijaniu Twoich umiejętności. Jeśli tylko zastanawiasz się nad wyborem szkolenia, lub nad usługami jakie świadczy Krzysztof Sobota to zadzwoń lub napisz do mnie a uzyskasz opinię lub informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji.

Łukasz Gajewski
skype: lukasz.gajewski
E-mail: Gajewski@lookus.pl
www: www.lookus.pl


Agnieszka Modrzejewska

Czym dla mnie bylo szkolenie nlp:Świetna zabawa, uczeniem się nowych technik i rozwijaniem umiejetnosci. Co mi dalo: Nowe spojrzenie na świat, odkrycie wielu wspaniałych dróg oraz świadomość ze wszystko jest możliwe.

Agnes Modrzejewska


Paweł Żmuda

Zanim zastanowisz się czy weźmiesz udział w jednym z kursów prowadzonych przez Krzysztofa i Beatę powinieneś dowiedzieć się trochę o NLP. Nie wiem czy już kiedyś słyszałeś o neurolingwistycznym programowaniu -jeżeli nie, zadzwoń do Krzyśka lub Beaty, trudno o bardziej kompetentne osoby w tej dziedzinie. Wiedza to jednak nie wszystko, ważne jest także to, jak się ją przekazuje. Świetna atmosfera, dobra zabawa, uczucie fascynacji własnym umysłem -jego nieodkrytymi wcześniej możliwościami- takie odczucia towarzyszyły mi podczas kursu i całkiem prawdopodobne, że w twoim przypadku będzie podobnie. I możesz teraz pomyśleć o tym jak fajnie jest pozbyć się stresu, jak przyjemnie jest kiedy inni spełniają twoje oczekiwania, jak wygodnie jest mieć w swoim życiu wszystko pod kontrolą i robić to co się chce, a nie to co się musi. Na razie możesz o tym pomyśleć, a po kursie będziesz mógł to ZROBIĆ. A jeżeli mój tekst zachęcił cię choć trochę do uczestnictwa w kursie, to znaczy że techniki NLP naprawdę działają!:) Teraz ty możesz się ich nauczyć.

E-mail: pawel@akademiakatowice.pl


Aleksandra Woźniak-Żak

Pewnie nie raz zastanawiałeś się jak to jest możliwe, że jedni robiąc to co lubią, potrafią spełniać swoje marzenia i przeć do celu w najbardziej sprzyjających okolicznościach, a przy tym zawsze mieć czas dla swoich bliskich. Pewnie nie raz zastanawiałeś się też, kiedy to Ty będziesz tym, o którym wszyscy popularnie powiedzą: temu to się powodzi. Nie myśl teraz o tych najlepszych chwilach, kiedy to Ty jesteś u szczytu, a uśmiech na Twojej twarzy świadczy o tym, że jesteś niewiarygodnie szczęśliwy. Zrób pierwszy, najważniejszy krok w tym kierunku i pozwól aby Krzysztof Sobota odkrył w Tobie wszystko, to co na ten szczyt Cię doprowadzi. Ja już dochodzę….;))

Aleksandra Woźniak-Żak